آموزش: کامپوننت AlphaUserPoints   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

معرفی

در این مقاله سعی در معرفی و بررسی جز به جز افزونه قدرتمند AlphaUserPoints را داریم.

در ادامه به بررسی تک تک قسمت‌های آیتم‌های AlphaUserPoints یا AUP خواهیم پرداخت.

این آموزش می‌تواند مرجع کامل AlphaUserPoints به زبان پارسی باشد.

این کامپوننت به مدیر سایت امکان امتیازدهی به کاربران را می‌دهد. با استفاده از این کامپوننت قادر خواهید بود به ازای فعالیت کاربران در سایت امتیازاتی را تعیین کنید.

قابلیت ادغام با افزونه‌هایی همچون jdownload، K2 ، CB ، Jomsocial و ... از مزیت‌های بارز این کامپوننت به شمار می‌رود و پلاگین محور بودن و قابلیت گسترش آن برای همه‌ی کامپوننت‌ها نیز از جمله امکانات دیگر آن می‌باشد.

ازدیگر ویژگی‌های این کامپوننت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ایجاد پروفایل کاربری
 • اتصال به کامپوننت پیغام خصوصی Uddeim
 • امکان امتیاز مثبت و منفی
 • امکان برگزاری قرعه کشی
 • امکان اعطای مدال به کاربران
 • گسترش آسان برای مجتمع سازی با دیگر کامپوننت‌ها
 • امکان خرید امتیاز ازطریق PayPal
 • امکان ایجاد کپن امتیاز
 • و...

نصب کامپوننت

پس از دریافت بسته‌ی نصبی کامپوننت، به مدیریت افزونه‌ها رفته و از گزینه‌ی مدیریت افزونه‌ها، کامپوننت را نصب کنید. بعد از نصب به منوی کامپوننت‌ها رفته و روی اسم این کامپوننت کلیک کنید.


Getpoint.jpg


اقدامات لازم بعد از نصب

بعداز کلیک کردن شما با این پیغام روبرو خواهید شد:


Message.jpg


برای رفع این مشکل باید دو گزینه را بررسی کنید.

اول: پیکربندی سایت را از طریق گزینه‌ی انتخاب‌ها تنظیم کنید.


Options.jpg


پس از کلیک بر روی این گزینه پنجره‌ای باز خواهد شد که از طریق آن می‌توانید تنظیمات کامپوننت را انجام دهید.

همسان سازی

زمانی که شما کامپوننت را نصب می کنید نیاز است که که یک بار کامپوننت اعضای سایت شما را شناسایی کرده و به آن‌ها مشخصه‌هایی مثل کد ارجاع و ... را اختصاص دهد. به این عمل همسان سازی یا sync می گویند.

برای همسان سازی کاربران هم باید روی گزینه‌ی همسان سازی کلیک کنید.

توجه: زمانی که کاربران همسان سازی می‌شوند نباید جوملای شما فعال باشد. قبل از آغاز فرایند همسان سازی سایت خود را برای مدت کوتاهی آفلاین کنید.


Synchronize.jpg


پیکر بندی

زمانی که بر روی گزینه‌ی انتخابها یا پیکربندی کلیک کنید پنجره‌ای بصورت lightbox باز می‌شود:


Configuration.jpg


عمومی

اجازه برای حساب منفی: این گزینه به شما امکان اخذ امتیاز از کاربر را فراهم می‌کند. بطور مثال شما برای خواندن یک مطلب از کاربرانتان امتیاز کسر کنید. با فعال کردن این گزینه قادر خواهید بود در فیلد امتیازات علامت منفی هم قرار دهید.

وارد کردن تمام فعالیت‌ها: این گزینه در صورتی که کاربر فعالیت‌هایی بدون امتیاز انجام دهد آن‌ها را یکی می‌کند و در قالب یک فعالیت نشان می‌دهد.

محدودیت امتیازات روزانه: در اینجا شما می‌توانید برای امتیازات روزانه کاربر محدودیت تعیین کنید. بطور مثال امکان 30 امتیاز در روز. در صورتی که کاربر از این سقف بیشتر امتیاز دریافت کند محاسبه نخواهد شد.

سیستم ثبت نام: شما می‌توانید سیستم عضوگیری سایت خود را یکی از گزینه‌های:

 • هسته‌ی جوملا: این گزینه‌ی سیستم اصلی خود جوملا را به عنوان ثبت نام در نظر می‌گیرد.
 • Joomunity: این کامپوننت یک پروفایل ساز است که در صورتی که این کامپوننت را نصب کرده باشید می‌توانید از سیستم ثبت نام آن استفاده کنید.
 • Jomsocial: این کامپوننت یک افزونه برای ایجاد شبکه‌ی اجتماعی در بستر جوملا می‌باشد. در صورتی که این کامپوننت را در سایت جوملایی خود نصب کرده‌اید می‌توانید سیستم ثبت نام خود را روی این گزینه قرار دهید.
 • Community Builder: با استفاده از این کامپوننت رایگان می‌توانید برای کاربران خود سیستم پروفایل حرفه‌ای ایجاد کنید.
 • CBE: این کامپوننت هم سیستم ایجاد پروفایل حرفه‌ای را به کاربر می‌دهد.
 • VirtueMart: یک کامپوننت قدرتمند برای ایجاد فروشگاه‌ای حرفه‌ای در بستر جوملا می‌باشد. این کامپوننت سیستم ثبت نام پویایی دارد ومی‌توانید کاربران خودرا برای ثبت نام به آن هدایت کنید.
 • JomSuite User: این کامپوننت هم به شما امکان ایجاد پروفایل می‌دهد.
 • OSE Membership Control: این کامپوننت تجاری امکان فروش عضویت را به کاربران می‌دهد. می‌توانید این گزینه را به عنوان سیستم ثبت نام خود قرار دهید.
 • ExtendedReg : این افزونه گسترش دهنده‌ی سیستم ثبت نام جوملاست.

نکته:توجه داشته باشید که یک سری از افزونه‌ها هنوز برای جوملا 1.6 به بعد منتشر نشدند و نمی‌توان از آنها برای سیستم ثبت نام استفاده کرد.

نمایش بررسی بروزرسانی: در صورتی که تمایل دارید از انتشار نسخه‌ی جدید کامپوننت AlphaUserPoint در مدیریت کامپوننت و همچنین در سیستم بروزرسانی جوملا آگاهی پیدا کنید، این گزینه را روی بله قرار دهید.

پروفایل

Keepon.jpg


کاربران میهمان: این گزینه نمایش پروفایل را فقط برای اعضای سایت فراهم می‌کند. در صورتی که تمایل داشته باشید پروفایل کاربری فقط برای اعضا قابل نمایش باشد، این گزینه را روی عدم اجازه به میهمانان برای دیدن پروفایل اعضای سایت تنظیم کنید.

پیشوند کاربران بدون ارجاع: در صورتی که بخواهید کاربرانی که ارجاع داده نشده ، پیشوند کد ارجاع آنها را تعیین کنید این کادر را پر نمایید. این مورد تأثیری در فعالیت سایت ندارد.

پیشوند کاربران با ارجاع: در صورتی که بخواهید کاربرانی که ارجاع داده شده، پیشوند کد ارجاع آنها را تعیین کنید این کادر را پر نمایید. این مورد نیز تأثیری در فعالیت سایت ندارد.

شناسه معرف: اگر کاربری شخصی را از طریق نام کاربری خود ارجاع دهد و معرفی کند، می‌توانید تعیین کنید که پیشوند کد ارجاع کاربر از نام کاربری معرف گرفته شود تا مشخص شود که چه کاربری معرف بوده است.

استفاده از تصویر آواتار از: در این قسمت شما می‌توانید تصویر کاربر یا آوتار را از خود کامپوننت AlphaUserPoint یا از سیستم‌هایی همچون؛ Gravatar ، Kunena ، Community Builder، CBE ، JomSocial ، Clexus PM و K2 بگیرید. می‌توان با انتخاب هیچکدام آواتار کاربری را غیر فعال کرد.

نکته: توجه داشته باشید که برخی از افزونه‌ها مانند Clexus PM مدتهاست که نسخه‌ای برای جوملا 1.6 به بعد منتشر نشده‌اند و از لیست دایرکتوری افزونه‌های جوملا حذف شدند.

لینک پروفایل کامپوننت: در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که پروفایل کاربر بطور پیشفرض چه گزینه‌ای باشد.

ادغام سازی

Aupconfigure-keepon.jpg


Uddeim در پروفایل: در صورتی که کامپوننت Uddeim را روی جوملای خود نصب کرده‌اید می‌توانید این کامپوننت رادر پروفایل کاربر نمایش دهید.

اطلاع رسانی Uddeim: با فعال کردن این گزینه، کاربر در صورتی که امتیازی بدست آورد یا امتیازی از دست دهد، با استفاده از کامپوننت Uddeim به کاربر مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد.

از شناسه: این گزینه در صورت فعال بودن شماره‌ی 12 و 13 امکان مشخص کردن شخص ارسال کننده را فراهم می‌کند.

قوانین

Rules.jpg


در بخش قوانین شما می‌توانید قاعده یا قانونی را برای امتیازدادن به کاربران تعیین کنید. به عنوان در ازای ارسال مطلب و ... ، به نویسنده امتیازی داده شود، یا در روز تولد کاربر مقدار X امتیاز به وی اعطا گردد. قوانین در AlphaUserPoint بصورت پلاگین نوشته می‌شوند.

ابزارها

Aupribbon.jpg


راهنما: راهنمای استفاده از کامپوننت

انتخابها: پارامترهای کامپوننت که همان پیکربندی کامپوننت می‌باشد.

قوانین: لیست قوانین (صفحه‌ی باز شده‌ی فعلی).

حذف: در صورت انتخاب تیک کنار هر قانون و کلیک بر روی این گزینه، قانون مربوطه حذف می‌گردد.

ویرایش: در صورت انتخاب تیک کنار هر قانون و کلیک بر روی این گزینه، قادر به ویرایش کامپوننت خواهید بود.

کپی: در صورت انتخاب تیک کنار هر قانون و کلیک بر روی این گزینه، می‌توانید از قانون مربوطه یک رونوشت بردارید.

جدید: با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید یک قانون ایجاد کنید.

پلاگین‌ها: در صورتی که پلاگینی برای این کامپوننت در اختیار دارید، به این قسمت رفته و پلاگین مربوطه را نصب کنید.

منتشر نشده: در صورت انتخاب تیک کنار هر قانون و کلیک بر روی این گزینه، می‌توانید انتشار آن‌ها را لغو کنید.

انتشار: در صورت انتخاب تیک کنار هر قانون و کلیک بر روی این گزینه، می‌توانید آنها را منتشر کنید.

مدیریت کامپوننت: با کلیک بر روی این دکمه به محیط مدیریت کامپوننت هدایت خواهید شد.

ایجاد قانون

Making-rules.jpg


شناسه: شناسه‌ی انحصاری قانون که به صورت خودکار ایجاد می‌شود.

مجموعه: مجموعه‌ای که باید قانون در آن قرار گیرد. این مجموعه‌ها از پیش تعریف شده‌اند.

نام قانون: نام قانونی که در نظر دارید ایجاد شود.

توضیحات: توضیحات مربوط به قانون

نوع پلاگین: نوع پلاگینی که قصدایجاد آن را دارید. فرضاً سیستم

نام تابع منحصر بفرد: دراینجا شما باید فایل مربوط به پلاگین را فراخوانی کنید. قانونی که نوشته‌اید و با sysplgaup_ شروع کرده‌اید، در واقع پردازنده‌ی قانون شماست. در فایل مربوطه دستورات مربوط به کسر امتیاز یا افزایش امتیاز نوشته شده‌است. این فایل باید در plugins/alphauserpoints وجود داشته باشد.

سطح کاربر: سطح دسترسی کاربر را که به این قانون دسترسی داشته باشد.

امتیاز: مقدار امتیازی را که برای این قانون در نظر گرفته‌اید. در صورتی که قانون مربوطه امتیازی نباشد عدد صفر را وارد کنید. برای امتیازات منفی هم از منفی استفاده کنید.

ثابت کردن امتیازات: این گزینه امتیاز مربوط به قانون را ثابت نگه خواهد داشت.

تنظیمات: درصورتی که بخواهید قانون مربوطه تنظیمات داشته باشد و امکان ویرایش در آینده را فراهم کند، این گزینه را فعال کنید.

انقضا: تاریخی را که قانون مربوطه منقضی خواهد شد را تعیین کنید. پس از تاریخ تعیین شده قانون مربوطه فعالیتی را ثبت نخواهدکرد.

انقضا: در اینجا می‌توانید تاریخ انقضاء را بصورت نسبی تعریف کنید و پس از انتشار قانون شمارش معکوس انقضاء قانون شروع خواهد شد. در صورتی که نمی‌خواهید تاریخ انقضاء تعیین کنید این گزینه را روی پیش فرض بگذارید و فیلد قبلی را خالی بگذارید.

انتشار یافته: در اینجا می‌توانید وضعیت انتشار قانون را تعیین کنید. با قرار دادن روی بله قانون شما منتشر خواهد شد.

تایید خودکار: این گزینه زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید بدون مداخله‌ی مدیر قانون مربوطه اجرا گردد. فرضاً اگر پلاگینی برای ارسال مطلب توسط کاربر ایجاد کنید، با فعال کردن این گزینه، امتیاز مربوطه به طور خودکار به حساب کاربری نویسنده اضافه خواهد شد. در صورت غیر فعال بودن این گزینه، در صفحه‌ی مدیریت کامپوننت به مدیرسایت جهت رسیدگی به امتیاز کاربر هشدار داده خواهد شد.

روش: این گزینه روش احتساب امتیاز را ( در صورتی که قانون بصورت امتیازی باشد) تعیین می‌کند. بطور مثال شما امکان اجرای قانون را در روز فقط یکبار قرار خواهید داد. با این روش اگر این قانون برای کاربر چند بار انجام گیرد فقط یکبار امتیاز ثبت خواهد شد.


Aupmessage.jpg


نمایش پیام: درصورتی که می‌خواهید پس از انجام گرفتن قانون، برای کاربر در محیط کاربری پیامی‌ارسال شود این گزینه را روی بلی قرار دهید.

پیام: متنی را که می‌خواهید درمحیط کاربری به کاربر نمایش داده شود را دراین قسمت وارد کنید. از تگ {username} برای نام کاربری و {points} برای نمایش امتیاز کاربر استفاده کنید. در صورتی که می‌خواهید از پیام پیش فرض استفاده کنید، این گزینه را پر نکنید.

ایمیل اطلاع رسانی: با فعال کردن این گزینه، پس از انجام گرفتن این قانون به کاربر ایمیل اطلاع رسانی ارسال خواهد شد.

عنوان: عنوان ایمیلی که به کاربر فرستاده خواهد شد را دراین کادر وارد کنید.

متن پیام: متن پیامی که برای کاربر ارسال خواهد شد را در اینجا وارد کنید. از تگ {username} برای نام کاربری و {points} برای نمایش امتیاز و {newtotal} برای امتیاز کل استفاده کنید.

قالب‌بندی: نوع ارسال ایمیل را در این قسمت تعیین می‌کنید.در صورتی که می‌خواهید از حالت HTML استفاده کنید می‌توانید در متن ارسالی خود دستورات HTML بکار ببرید.

راسال یک رونوشت به مدیریت: بافعال کردن این گزینه، یک رونوشت از متن ارسالی به کاربر برای مدیر سایت فرستاده خواهد شد.

تا حد امکان برای پلاگین‌هایی که از سیستم امتیازی استفاده نمی‌کنند و پلاگین‌های اتصال کامپوننت‌ها از این روش استفاده نشود. برای اتصال کامپوننت‌‌ها برنامه‌ی مربوط به اتصال را ازطریق مستندات موجود درکامپوننت بنویسید.

قوانین پیش فرض موجود در Alpha User Point

تغییر سطح کاربر: یکی ازمهمترین قانون‌هایی که درنسخه‌ی 1.7 (قابل نصب بر روی جوملا 1.6 به بعد) مشاهده می‌شود این گزینه می‌باشد. با استفاده از این قانون می‌توانید کاربران خود را پس از رسیدن به امتیاز تعیین شده به سطح کاربری دلخواه ارتقا دهید.


Defaultrules.jpg


 1. در اینجا باید سطح کاربر را پس از رسیدن به حد نصاب تعیین کنید. کاربر با دریافت امتیاز حد نصاب، به گروه کاربری تعیین شده ارتقا پیدا خواهد کرد.
 2. مقدار امتیازی که کاربر برای رسیدن به سطح دسترسی باید کسب کند.
 3. در این کادر می‌توانید پس از انجام این قانون، امتیازی را برای کاربر منظور کنید.

تکمیل پروفایل: با استفاده از این پلاگین کاربر پس از تکمیل فرآیند تکمیل پروفایل، امتیازی رادریافت خواهد کرد. دریافت امتیاز پس از تکمیل 100 درصدی پروفایل خواهد بود. برای اینکه این قانون اجرا شود، حتماً باید از سیستم پروفایل AlphaUserPoint استفاده شود.

آپلود آوتار پروفایل: شما می‌توانید برای آپلود آواتار کاربر امتیازی را در نظر بگیرید. توصیه می‌شود این قانون روی حالت خودکار قرار گیرد.

کاربر جدید: با استفاده از این قانون می‌توانید برای کاربرانی که درسایت ثبت نام می‌کنند امتیازی را به عنوان هدیه تعیین کنید.

فعالیت‌های ترکیب شده: این پلاگین امکان ترکیب فعالیت‌های کاربر را در یک روز دارد. با استفاده از این پلاگین تمام فعالیت‌های کاربر در یک روز به شکل یک فعالیت تبدیل خواهد شد. این کار پایگاده داده‌ی سایت را بهینه می‌کند.

اطلاع رسانی از برنده شدن: با استفاده از این پلاگین، در صورتی که کاربری در قرعه کشی سایت برنده شود، به ایمیلی که در تنظیمات قانون نوشته شده اطلاع رسانی خواهد شد.


Adminmail.jpg


دعوت موفقیت آمیز: با استفاده از سیستم دعوت نامه‌ی کامپوننت AUP، کاربران می‌توانند دوستان خود را به سایت معرفی کنند. شما می‌توانید در این پلاگین ، در صورت موفقیت آمیز بودن دعوت، به کاربر امتیازی را اختصاص دهید.

(منظور از موفقیت آمیز بودن، دعوتی است که منجر به ثبت نام کاربر در سایت شود)

دعوت: در این پلاگین می‌توانید در ازای دعوت کاربر سایت (چه موفقیت آمیز باید و چه نباشد) امتیازی را تعیین کنید.

سفارشی: با استفاده از این قانون می‌توانید بصورت دستی به کاربران امتیاز دهید. برای امتیاز سفارشی به کاربران به مسیر: کامپوننت‌ها ← امتیاز دهی به کاربران ← کاربران ← انتخاب کاربر ← کلید امتیاز سفارشی اقدام کنید.

بخت و اقبال: این پلاگین امکان برگزاری قرعه کشی در سایت رافراهم می‌کند. برای استفاده از حالت قرعه کشی و بخت و اقبال فعال بودن این گزینه الزامیست.

امتیازات جایزه: با استفاده از این پلاگین قادر خواهید بود به کاربران خود امتیازاتی را به عنوان جایزه هدیه کنید. جهت اهداء جایزه به مسیر: کامپوننت‌ها ← امتیازدهی به کاربران ← کاربران ← انتخاب کاربر ← جایزه رفته و با فشردن دکمه‌ی جایزه مقدار تعیین شده در پلاگین به کاربر اهدا خواهد شد.

نمایش پروفایل: در صورتی که این پلاگین فعال باشد، به هرباز نمایش پروفایل کاربر، امتیازی برای وی منظورخواهد شد.

امتیازات ارجاع شده: با استفاده ازاین پلاگین، هر کاربری که شخصی را به سایت ارجاع دهد امتیازی دریافت خواهد کرد. در پارامترهای پلاگین گزینه‌ای به نام درصد امتیاز وجود دارد که می‌توان کادرمربوطه را با رقم دلخواه پر نمود.

کد امتیاز: بااستفاده از این پلاگین قادرخواهید بود کدهایی برای امتیاز تولیدکرده و با استفاده از ماژول کپن به کاربران اجازه‌ی وارد نمودن کد امتیاز دهید. این پلاگین یا قانون فقط وظیفه‌ی فعال نمودن سیستم را دارد.

خواننده به نویسنده: بافعال نمودن این پلاگین، نویسنده در ازای خوانده شدن مطلبش توسط کاربر امتیاز دریافت می‌کند.

کاربران

Users.jpg


مدیریت کاربران در AUP

شما کاربران خود را با مشخصات آنها رامشاهده می‌کنید.


Aupuser-management.jpg


 1. با انتخاب تیک کنار کاربر و با کلیک برروی این گزینه می‌توانید اطلاعات کاربر را ویرایش کنید. توجه داشته باشید که فقط می‌توانید یک کاربر را ویرایش کنید.
 2. با انتخاب تیک کنار کاربر و با کلیک برروی این گزینه می‌توانید فعالیت‌های کاربر را با پسوند CSV دریافت کنید.
 3. با انتخاب تیک کنار کاربر و با کلیک برروی این گزینه و همچنین فعال کردن قانون امتیازات سفارشی می‌توانید به کاربر موردنظر امتیازی را بصورت دستی اختصاص دهید.
 4. با انتخاب تیک کنار کاربر و با کلیک برروی این گزینه و همچنین فعال کردن قانون امتیازات جایزه می‌توانید امتیاز مشخص شده در پلاگین را به کاربر جایزه دهید.
 5. دکمه‌ی بازگشت به محیط مدیریت کامپوننت


Aupdetails.jpg


با کلیک بر روی جزئیات می‌توانید خلاصه‌ای از فعالیت کاربر را درسایت ببینید.

فعالیت

Activity.jpg


دراین قسمت شما می‌توانید فعالیت‌های کاربرانتان را در 6 ستون مشاهده کنید. تاریخ فعالیت ، نام قانونی که کاربر توسط آن امتیاز دریافت کرده است، گروه کاربری ، نام کاربری ، میزان امتیاز و انتشار امتیاز دریافت شده توسط کاربر از جمله‌ی این ستون‌هاست.

هم چنین در قسمت ابزارها می‌توانید فعالیت‌های کاربران را انتخاب کنید و به پسوند CSV ذخیره نمایید.

احتساب مجدد

Auprecalculate.jpg


این گزینه امتیازات کل کاربران را که توسط مدیر اضافه یا حذف شده است را مجدداً حساب کرده و مقادیر را در پروفایل آن‌ها محسوب می‌کند.(امتیازاتی که از طریق مدیریت کم یا زیاد می‌شود حتماً بایدتوسط این گزینه مجدداً حساب شود)

تنظیم مجدد امتیازات

Reconfig.jpg


با استفاده از این گزینه، فعالیت‌هایی که امتیاز صفر دارند را می‌توان پاکسازی کرد. برای اینکه فقط برای کاربر خاصی این عمل را انجام دهید می‌توانید از آمار کاربران اینکار را انجام دهید.

تنظیم حداکثر امتیاز

Maximumpoint.jpg


با استفاده از این گزینه می‌توانید امتیازی را به عنوان بالاترین امتیاز سایت درنظر بگیرید. پس از این سقف امتیازی برای کاربر شمارش نمی‌شود.

پاک سازی امتیازات منقضی شده

Cleaning.jpg


در صورتی که برای قوانین یا پلاگین‌های خود تاریخ انقضا تعیین کنید، این امتیازات پس از مدتی از حساب کاربر پاک می‌شود. این عملیات به صورت دستی و توسط این گزینه انجام خواهد گرفت.

کد امتیاز

Codepoint.jpg


یکی از ویژگی‌های بارز این کامپوننت دارا بودن کد امتیاز می‌باشد. با استفاده از این گزینه شما می‌توانید کدهایی را به عنوان کد امتیاز ایجاد کنید و کاربر با استفاده از ماژول مربوطه در محیط کاربری با وارد کردن کد مورد نظر امتیاز مشخص شده را دریافت می‌کند.


Aupbutton.jpg


 1. این گزینه کدهای امتیاز را به CSV ذخیره می‌کند. قبل از انجام ذخیره سازی باید کدهای خود را انتخاب کنید.
 2. با استفاده از این گزینه می‌توانید به صورت عمده کد امتیاز ایجاد کنید.


Makingcode.jpg


تعداد: تعداد کدهایی که قصد دارید ایجاد شود.

پیشوند: پیشوند کد امتیازی که ایجاد می‌شود.این پیشوند برای شناسایی بهتر کدها کاربرد دارد. به عنوان مثال کد شناسایی 1M- که نشانه‌ی کد 1 ماهه می‌باشد.

تعداد: تعداد ارقام تصادفی که بعد از پیشوند ایجاد خواهد شد.

پسوند: با فعال کردن این گزینه رقم آخر کد ایجاد شده بطور منظم ایجاد خواهد شد. این گزینه فقط روی رقم آخر صدق می‌کند.

توضیحات: توضیحات کد امتیاز را می‌توانید در اینجا وارد کنید.

امتیاز: مقدار امتیازی را که برای این کد درنظر دارید وارد کنید.

انقضا: درصورتی که می‌خواهید کدها پس ازمدت زمانی منقضی شوند، تاریخ آن را تعیین کنید.

عمومی: در صورتی که می‌خواهید این کد بصورت عمومی باشد و همه‌ی کاربران بتوانند استفاده کنند این گزینه را انتخاب کنید.

3-از این گزینه برای حذف کدها استفاده می‌شود. با انتخاب کدها و فشردن این دکمه کدها حذف خواهند شد.

4-با فشردن این گزینه می‌توانید کد امتیاز بصورت تکی ایجاد کنید.


Presskey.jpg


5-با انتخاب کد موردنظر و فشردن این دکمه می‌توانید آن را ویرایش کنید

بخت و اقبال

این گزینه همان طور که اسمش پیداست برای ایجاد قرعه کشی و ایجاد سیستم شانسی به کار می‌رود. با استفاده از این گزینه می‌توانید به کاربران خود بصورت تصادفی امتیاز یا کدامتیاز دهید یا اینکه لینک دانلودی را به ایمیل آنها بفرستید. همچنین می‌توانید فقط ایمیلی به آنها ارسال کنید.

با فشردن گزینه‌ی Newlottory.jpg می‌توانید یک قرعه کشی ایجاد کنید.


Lottorydetails.jpg


1-در این قسمت توضیحاتی را برای قرعه کشی وارد می‌کنید.

2-اگر این گزینه راروی بلی بگذارید، قرعه کشی فقط برای اعضای سایت فعال خواهد بود و میهمانان قادر به شرکت در قرعه کشی نخواهند بود.

3-در صورتی که این گزینه روی بلی باشد، یک کاربر می‌تواند چندین بار در قرعه کشی شرکت کند و شانس برنده شدن خود را افزایش دهد.

4-این گزینه برای مواقعی کاربرد دارد که بخواهید برای شرکت در قرعه کشی امتیازی را تعیین کنید. مقدار امتیازی را که برای شرکت در قرعه کشی لازم است را در این قسمت وارد کنید.

5-با انتخاب بلی می‌توانید در صورت شرکت کاربر در قرعه کشی، امتیازی که در بالا وارد کرده‌اید را کسر کنید.

6-این گزینه برای تعیین تعداد برندگان می‌باشد. شما حداکثر 3 برنده را در هر قرعه کشی می‌توانید انتخاب کنید.

7-در این قسمت می‌توانید سیستم قرعه کشی خود را تعیین کنید:

 • امتیاز: این گزینه در صورت برنده شدن کاربر امتیازی را به حساب کاربری وی اضافه می‌کند.
 • کد امتیاز: این گزینه در صورت برنده شدن کاربر، یک کد امتیاز ارسال می‌کند. این کد امتیاز از مواردی که شما قبلاً ایجاد کرده‌اید قابل تعیین است.
 • ایمیل با یک لینک دانلود: در صورتی که بخواهید کاربر پس از برنده شدن لینک دانلودی در ایمیل خود به عنوان جایزه دریافت کنید می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید.
 • فقط ایمیل: این گزینه در صورت برنده شدن کاربر تنها یک ایمیل به کاربر ارسال خواهد کرد. برای اینکه پیکربندی ایمیل خود را تنظیم کنید به فایل زبان خود واقع در:

language/fa-IR/fa-IR.com_alphauserpoints.ini

رفته و دو تگ زیر را در انتهای فایل زبان قرار دهید.


<source lang="php " >

AUP_RF1_SUBJECT_EMAIL="عنوان ایمیل برای برنده‌ی اول" AUP_RF1_BODY_EMAIL="متن ایمیل برای برنده‌ی اول که می‌تواند شامل کدهای html هم باشد"

</source>


نکته: RF1 در رشته‌های ترجمه به عنوان برنده‌ی اول می‌باشد. برای برنده‌ی دوم و سوم می‌توانید به ترتیب از RF2 و RF3 استفاده کنید.

8-در صورت تعیین سیستم بخت آزمایی می‌توانید پارامترهای مربوط به سیستم را برای برندگان اول تا سوم تعیین کنید.

9-در این قسمت می‌توانید تاریخ مربوط به شروع بخت آزمایی یا قرعه کشی راتعیین کنید.

10-این گزینه وضعیت انتشار قرعه کشی ایجاد شده را تعیین می‌کند.

توجه داشته باشید که برای اجرای سیستم بخت آزمایی حتماً باید قانون مربوط به آن فعال باشد.

مدال‌های کاربری

Medal.jpg


در کامپوننت AUP شما می‌توانید به کاربران خود در ازای فعالیتی که انجام می‌دهند مدال و رتبه دهید. تفاوت مدال با رتبه در نوع به دست آوردن آن می‌باشد. مدال اعطا خواهد شد(توسط مدیر) ولی رتبه بصورت خودکار پس از رسیدن کاربر به یک امتیاز اعمال می‌شود.


Aupmedalsdetail.jpg


 1. گروهی را که می‌خواهید پس از اعطای مدال یا درجه، کاربر به آن اسم شناخته شود را وارد کنید. این گزینه در واقع همان اسم مدال یا درجه می‌باشد.
 2. توضیحاتی درباره‌ی درجه یا مدال را می‌توانید در این قسمت وارد کنید.
 3. نوع مدال را می‌توانید در این قسمت تعیین کنید.
 4. امتیازی را که کاربر پس از رسیدن به این امتیاز به آن دست خواهد یافت را در این قسمت می‌توانید وارد کنید.
 5. در صورتی که بخواهید این مدال یا درجه با اجرای قانون خاصی به کاربر اعطا شود می‌توانید آن را به یک قانون پیوست کنید. فرضاً کاربر با برنده شدن در قرعه کشی مدال کاربر خوش شانس! را دریافت کند.
 6. تصویری کوچک که کنار نام مدال به عنوان نشانه‌ی مدال قرار خواهد گرفت.
 7. تصویر با سایز اصلی مدال (بزرگتراز آیکن) که در توضیحات مدال نمایش داده خواهد شد.
 8. حداکثر حجم آپلود که در php.ini تعیین می‌شود.
 9. این گزینه نوع تصویر آپلود شده را تعیین می‌کند. در صورتی که عکس آپلود شده آیکن باشد، بصورت خودکار کوچک نمایش داده خواهد شد.
 10. دکمه‌ی شروع آپلود تصویر
 11. با استفاده ازاین گزینه می‌توانید آدرس تصویر خود را از حافظه‌ی کامپیوتر خود به سرور انتقال دهید.

آمار

Aupstatistic.jpg


در این قسمت شما می‌توانید از فعالیت کامپوننت و کاربران خود آمار و اطلاعاتی را دریافت کنید. این آمار شامل امتیازات از دست رفته و امتیازات کسب شده می‌باشد.


Finallpoint.jpg


 1. در این قسمت خلاصه‌ای از آمار کاربران و امتیازات و همچنین مشخصات سایت به مدیر ارائه می‌گردد.
 2. در این قسمت می‌توانید جستجویی را بر اساس نوع قوانین اجرا شده داشته باشید.
 3. تاریخ شروع اجرای قانون یا پلاگین را می‌توانید دراینجا تعیین کنید.
 4. تاریخ پایان اجرای قانون را می‌توانید در این قسمت تعیین کنید.
 5. با کلیک کردن برروی این دکمه جستجو انجام خواهد شد.
 6. در این قسمت نام کاربری، گروه کاربری، شناسه‌ی معرف و امتیازی را که کاربران بدست آورده‌اند نمایش داده خواهد شد.
 7. در این قسمت نام کاربری، گروه کاربری، شناسه‌ی معرف و امتیازی را که کاربران از دست داده‌اند نمایش داده خواهد شد.

ذخیره‌ی فعالیت کاربران

Saving-users-activity.jpg


با استفاده از این گزینه می‌توانید فعالیت کاربران خود را با پسوند CSV ذخیره کرده و بایگانی کنید.

ذخیره‌ی ایمیل‌ها

SavingEmails.jpg


با استفاده ازاین گزینه می‌توانید تمام مواردی که بصورت ایمیل به کاربران ارسال می‌شد (مثل دعوتنامه‌ها، دعوت به خواندن مطلب و ...) را بصورت یک فایل CSV ذخیره نمایید.

ترکیب فعالیت‌ها

Combination-activity.jpg


در سایت‌هایی که فعالیت کاربران آن‌ها بصورت افزایشی است، پایگاه داده سایت دچار مشکلاتی اعم از کندی سرعت و یا حتی در برخی مواقع باعث از کار افتادن سایت خواهد شد. به همین خاطر کامپوننت AUP این امکان را فراهم کرده است که بتوان فعالیت‌های کاربران را در یک روز بصورت یک فعالیت تبدیل کنید.


AupsettingCombinator.jpg


 1. دراین قسمت می‌توانید تاریخ روزی را که می‌خواهید فعالیت‌های آن ترکیب شود را انتخاب کنید.
 2. بافشردن این دکمه فعالیت‌های تاریخ مشخص شده ترکیب خواهد شد.

گزارش سیستم

SystemReport.jpg


این گزینه زمانی کارایی دارد که کامپوننت به هر دلیلی دچار مشکل شود. با استفاده از گزارش سیستم می‌توانید خطاهایی که در جوملا،کامپوننت یا حتی سرور شما بوجود آمده بصورت گزارش مشاهده کنید.


Compelete-system-report.jpg


در صورتی که کامپوننت دچار خطاشده باشد، این گزارشات را کپی کنید و در انجمن پشتیبانی جوملا فارسی برای رفع مشکل بیان کنید.

پلاگین‌ها

Plugins.jpg


در این قسمت می‌توانید پلاگین‌هایی که برای امتیاز یا اتصال به کامپوننت‌ها وجود دارد را نصب کنید.


Installerplugins.jpg


 1. دراینجا فایل پلاگین یا قانون را از سیستم خود آدرس دهی می‌کنید.
 2. با کلیک کردن برروی این دکمه قانون مورد نظر نصب خواهد شد و از طریق منوی قوانین قابل دسترس خواهد بود.

درباره

Aboutaup.jpg


این گزینه اطلاعاتی در مورد مجوز کامپوننت و همچنین پشتیبان کامپوننت به شما می‌دهد.

طریقه‌ی ساخت پلاگین

Createplugin.jpg


با کلیک کردن برروی این دکمه پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد که مستنداتی در زمینه‌ی طریقه‌ی اتصال کامپوننت‌ها و نوشتن قوانین برای کامپوننت AUP درآن قراردارد.

توجه: در صورتی که نیاز به نوشتن پلاگین دراین زمینه داشتید با پست الکترونیکی: Info (at) joomlafarsi (dot) com مکاتبه نمایید.


تهیه کنندگان: میلاد صفاجوی معین رضایی - تیم جوملا فارسی

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.