Email Account   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

Email Account چیست ؟

سیستم مدیریت پست الکترونیکی و یا همان ایمیل (Email) در Cpanel برای یک سایت، همچون اداره پست برای یک کشور می‌ماند و همانگونه که در یک کشور از طریق پست با کشورهای دیگر کتبی مکاتبه می‌شود، شما نیز با استفاده از سیستم پست الکترونیکی سایت خود می‌توانید با دیگر سایت‌ها در ارتباط باشید و همچنین کاربران سایت شما نیز می‌توانند با شما در ارتباط باشند.

آدرسهای پست الکترونیکی بصورت [email protected] هستند که اصلی ترین آدرس‌ها برای هر سایتی را می‌توان بصورت info, support, advert, contact, sale, admin, designer و بسیاری آدرس دیگر که بسته به نوع سایت تعیین می‌شود را ایجاد نمود.

بصورت پیشفرض هیچ آدرس پستی برای سایت در نظر گرفته نشده است و مدیر وبسایت وظیفه دارد این صندوق‌ها (آدرس‌های پست‌ الکترونیکی) را ایجاد کند.

طریقه عملکرد

تصویر زیر را مشاهده نمایید.

Email Account 01.png

در این تصویر چهار کادر با سه رنگ مختلف از یکدیگر تفکیک شده‌اند تا در این آموزش بهتر مفهوم منتقل شود.

در کادر قرمز رنگ شناسه مورد نظر خود را بنویسید. بطور مثال : mamboserver

در دو کادر آبی رنگ رمزعبور مورد نظر را بنویسید.

در کادر سفید رنگ (در تصویر درون کادر عدد 250 نوشته شده است) میزان فضای صندوق را تعیین کنید. در این کادر به واحد مگابایت بنویسید. این فضا از هاست شما تأمین می‌شود.

برروی دکمه Create کلیک کنید.


نکات :

  • برای استفاده ساده و ارسال/دریافت راحت نامه‌های الکترونیکی پیشنهاد می‌کنیم به همکاران خود نرم‌افزار Outlook Express را معرفی کنید تا به سادگی بتوانند از شناسه خود استفاده کنند.
  • پس از ایجاد شناسه، آدرس الکترونیکی در جدول مربوطه نمایش داده می‌شود و می‌توانید هریک از صندوق‌ها را جداگانه مدیریت کنید.
  • عموماً برای ورود به صندوق‌ پست الکترونیکی، توسط مرورگر اینترنتی از آدرس http://webmail.yoursite و برای ارتباط‌های SMTP و POP3 از http://mail.yoursite استفاده می‌شود.

--پسرمهربون ‏۸ ژوئیهٔ ۲۰۰۹، ساعت ۱۱:۲۰ (UTC)

8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.