FTP Account   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

FTP Accounts چیست ؟

اگر شما یک مدیر وبسایت هستید و همکاران شما احتیاج به فضا به منظور بارگذاری (آپلود) فایل دارند، می‌توانید با استفاده یکی از توانایی‌های Cpanel برای هریک از همکاران خود شناسه مخصوص (شخصی) بارگذاری ایجاد کنید.

طریقه عملکرد

تصویر زبر را مشاهده نمایید.

FTP Accounts 01.png

در این تصویر پنج کادر با چهار رنگ مختلف از یکدیگر تفکیک شده‌اند تا در این آموزش بهتر مفهوم منتقل شود.

در کادر قرمز رنگ نام کاربری مدیر مورد نظر خود را بنویسید.

در کادرهای سبز رنگ رمزعبور کاربر را بنویسید. توجه : این رمزعبور را فقط شما می‌توانید تغییر دهید.

کادر آبی رنگ که در تصویر مشخص شده است بصورت خودکار تکمیل می‌شود. شما می‌توانید این کادر را تغییر دهید. شما در این کادر محل بارگیری فایل‌های بارگذاری مدیر را تعیین می‌کنید. بطور مثال : اگر در کادر قرمز رنگ شناسه را mamboserver تعیین کرده باشید در این کادر به شکل public_html/mamboserver بصورت خودکار نوشته خواهد شد.

کادر بعدی که با رنگ سفید در تصویر مشخص می‌باشد بیانگر محدودیت فضای شناسه مورد نظر شما می‌باشد. شما می‌توانید برای آنکه شناسه مورد نظر از محدوده خاصی بیشتر فضای هاست را اشغال نکند برای وی محدودیت تعیین کنید. در این کادر به واحد مگابایت بنویسید.

برای آنکه کاربر بصورت نامحدود بتواند فایل بارگذاری کند، می‌توانید همانند تصویر در این کادر unlimited بنویسید تا کاربر فوق بدون هیچ محدودیتی به بارگذاری بپردازد.

برروی کلید Create FTP Account کلیک کنید.

نکات

  • برای استفاده ساده و بارگذاری راحت پیشنهاد می‌کنیم به همکار خود نرم‌افزار FileZilla را معرفی کنید تا به سادگی بتواند از شناسه خود استفاده کند.
  • پس از ایجاد شناسه، نام‌کاربری در جدول مربوطه نمایش داده می‌شود و می‌توانید هریک از شناسه‌ها را جداگانه مدیریت کنید.
  • شما می‌توانید به منظور مشاهده عملکرد شناسه‌ها از Raw Access Logs بهره ببرید.


--پسرمهربون ‏۹ ژوئیهٔ ۲۰۰۹، ساعت ۰۷:۱۶ (UTC)

8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.