Google Analytics   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو
تحلیل گر گوگل

سیستم تحلیلگر گوگل (Google Analytics)، از جمله قدرتمندترین برنامه‌های آنالیز کننده آمار و ترافیک بازدیدکنندگان یک وب سایت می‌باشد که برای مدیران سایت‌ها بسیار مفید می‌باشد. حتما برای اینکه از وضعیت ویزیتورهای سایت و یا وبلاگتان مطلع شوید از سرویس‌های مجانی و یا پولی برای این منظور استفاده کرده‌اید. اما کلیه امکانات تحليلگر گوگل برای سایت‌هایی تا میزان بازدید ماهانه ۵ میلیون صفحه، کاملا رایگان است. گزارش‌هایی که از ترافیک سایت شما می‌دهد بر مبنای الگوریتم‌های مناسب گوگل بسیار قوی و در نوع خود بی نظیر است.

گوگل سهام شرکت معروف Urchin واقع در کالیفورنیا را خریداری نموده و با ترکیب آن با سیستم آماری خود سرویس بسیار قدرتمندی را ارائه کرده است . همچنین گوگل این قابلیت را برای افرادی که از خدمات AdWord استفاده نمی‌کنند فراهم آورده است تا بتوانند بصورت رایگان با افزودن یک کد جاوا در سایتشان، در سیستم گوگل آنالیستیک عضو شوند . اینبار گوگل محیط ظاهری این محصولش را مجهز به تکنولوژی‌هایی مانند فلاش و DHTML نموده است. هرچند که هنوز برخی اشکالات کوچک در این سیستم وجود دارد مانند عدم نمایش صحیح منوهای فلاش در فايرفاکسو یا در سیستم عامل لینوکس.تحلیلگر گوگل می‌تواند اطلاعات مربوط به آمار و نحوه بازدید از سایت را بصورت XML و یا CSV ذخیره نماید.نکته قابل تامل این است که برای اولین بار برچسب بتا برای این سرویس در نظر گرفته نشده است!

توجه داشته باشید که کدی که به شما ارائه میشود باید در تگ هد و بعد از تمام تگ‌های meta اضافه شود .

بعد از افزودن کد مخصوص شمارنده در تگ هد ، گوگل از شما میخواهد که دکمه check status را بزنید تا بفهمد آیا شما کد را اضافه کرده اید یا خیر . با اینکه کد را شما اضافه کرده اید اما این دکمه تا ۲۴ ساعت اول به شما جواب منفی میدهد. به نظر می‌آید که باید حداقل ۲۴ ساعت گذشته باشد تا Check Status جواب مثبت دهد.


پیوندها

8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.