Subdomains   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

Subdomains چیست ؟

در حالت اصلی سایت شما با آدرس www.yoursite.com نمایش داده می‌شود. شاید شما مایل باشید یک انجمن یا سرویس خاصی را خارج از آدرس اصلی به کاربران خود ارائه دهید. بطور مثال : یاهو Subdomainهای (از این پس می‌گوییم زیرشاخه) مختلفی برای خود دارد؛ mail.yahoo.com و یا my.yahoo.com که تنها دو نمونه از این مورد در سایت یاهو هستند مثال‌های خوبی برای درک بهتر این مفهوم می‌باشند.

شما می‌توانید برای سایت خود نیز چنین زیرشاخه‌هایی را داشته باشید و دامنه‌های زیرشاخه مختلفی با استفاده از Cpanel ایجاد نمایید.

طریقه عملکرد

تصویر زیر را مشاهده کنید.

Subdomains 01.png

در این تصویر سه کادر با سه رنگ مختلف از یکدیگر تفکیک شده‌اند تا در این آموزش بهتر مفهوم منتقل شود.

برای ایجاد یک زیرشاخه در دامنه مورد نظر، باید یک نام برای زیرشاخه خود انتخاب کنید. مثلاً :mamboserver

نام انتخاب شده خود را در کادر اولی (کادری که در تصویر بالا با رنگ زرد تفکیک شده) بنویسید.

حال از لیست کشویی (تفکیک شده با رنگ سبز) دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید.


در کادر آخر (کادری که با رنگ آبی تفکیک شده است)؛ سیستم بصورت پیشفرض آدرسی را تعیین می‌کند که به شکل public_html/mamboserver خواهد بود و شما می‌توانید آنرا تغییر دهید.


برروی Create کلیک کنید تا زیرشاخه ایجاد شود.


نکته بسیار مهم : هنگامی که شما یک زیرشاخه ایجاد می‌کنید؛ یک پوشه در آدرس اصلی سایت ایجاد می‌شود که باعث می‌شود آدرس زیر شاخه دوگانه شود. به این صورت که اگر شما زیر شاخه mamboserver را در سایت خود ایجاد کنید و حین ایجاد زیرشاخه در کادر سوم تغییری اعمال نکرده باشید، با دو آدرس www.yoursite.com/mamboserver و mamboserver.yoursite.com شما یک صفحه مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با استفاده از توانایی Redirects در Cpanel که توضیح آن در آموزش‌ها موجود می‌باشد این آدرس را ثابت کنید و تنها یک آدرس را (mamboserver.yoursite.com) رسمی کنید.


--پسرمهربون ‏۹ ژوئیهٔ ۲۰۰۹، ساعت ۰۷:۳۹ (UTC)

8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.