آموزش:آماده‌سازى پنل مديريتی Helm قبل از نصب مامبو/جوملا/SMF   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

قبل از هر توضیحی باید عرض كنم كه استفاده از هاست ویندوزی هرگز پیشنهاد نمیشه و این آموزش تنها به منظور توضیح برای افرادی می‌باشد كه می خواهند مامبو/جوملا/SMF را در پنل Helm خود نصب كنند تهیه شده است. برای استفاده صحیح از مامبو/جوملا/SMF شما باید از یك هاستینگ معتبر همچون مامبوسرور بهره ببرید.

آماده سازی هاستینگ با پنل Helm V4 برای نصب مامبو/جوملا/SMF

ابتدا وارد پنل مدیریت خود شوید و سایت مورد نظر خود را در میان دامنه‌ها انتخاب كنید. بر روی گزینه Scripting Support كلیك كنید.

01 setup helm mambo.png

زبان php را برای هاست خود فعال (نصب) كنید.

02 setup helm mambo.png

حال شما می‌توانید فایل‌هایی با پسوند php را در هاست خود نمایش دهید و تحلیلگر سرور، برای شما آنرا ترجمه می‌كند. اما این موضوع كافی نیست. هم‌اكنون صفحه index.php برای صفحه خانگی پوشه‌ها تعریف نشده است. برای اضافه كردن این صفحه خانگی ابتدا به پنل مدیریت خود وارد شوید (برگردید) و برروی گزینهWebsite Settings كلیك كنید.

03 setup helm mambo.png

از میان كلید كنترلی‌های (Tabs) موجود، Deafault Docs را انتخاب كنید و مانند تصویر Deafault Documents را تكمیل كنید.

04 setup helm mambo.png

حال باید یك پایگاه داده (دیتابیس) ایجاد كنید. برای ایجاد یك پایگاه داده، به پنل مدیریت خود بازگردید و برروی گزینه MySql 5 Database كلیك كنید.

05 setup helm mambo.png

ابتدا یك پایگاه داده Add كنید و سپس یك شناسه كاربری را برای آن پایگاه داده ایجاد (Add) كنید.

06 setup helm mambo.png

اكنون برخی از پیش نیازها برای نصب مامبو/جوملا/SMF بر روی هاست شما آماده شده است.


بارگزاری هسته مامبو/جوملا/SMF در هاست

ابتدا وارد پنل مدیریت خود شوید و سایت مورد نظر خود را در میان دامنه‌ها انتخاب كنید. بر روی گزینه File Manager كلیك كنید.

07 setup helm mambo.png

فایل هسته مامبو/جوملا/SMF خود ( توجه : فایل باید ZIP باشد، پسوند tar.gzip در این مدیریت كنترل قابل شناسایی نمی باشد) را با استفاده از گزینه Upload در پوشه www بارگزاری كنید و پس از بارگزاری در مكان مورد نظر خود Unzip كنید.

شما با استفاده از آموزش نصب مدیریت محتوای مورد نظر خود ، قادر خواهید بود ادامه مراحل نصب را پیگیری كنید. نكته : اصولاً در Helm برای پایگاه داده آدرسی تخصیص داده می‌شود كه برای نصب مامبو/جوملا/SMF نیاز می باشد (میزبان مامبو/جوملا/SMF)، شما باید آنرا توسط مدیریت سرور خود (پشتیبانی) مطلع شوید.

ممكن است پس از نصب نسخه قبل از 5 مامبو بر روی این نوع هاست دچار مشكلاتی شوید، مشكلات خود را در انجمن مامبولرن بیان كنید تا در صورت امكان برای شما راهنمایی لازم ارسال شود.

--پسرمهربون ‏۲۵ ژانویهٔ ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۳۰ (UTC)

8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.