آموزش:افزودن قابلیت تشکر به SMF   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

فعال کردن دکمه تشکر به SMF بدون نیاز به نصب بسته اضافی

بسیاری از کاربران به دنبال بسته‌ای هستند که امکان تشکر را به SMF اضافه نمایند.

از آنجا که نصب بسته‌های اضافی روی SMF ارتقای آن را سخت‌تر می‌کند یا ممکن است اثر این بسته‌ها بعد از ارتقای SMF از بین برود یا بسته موردنظر با نسخه‌های جدید SMF سازگاری نداشته باشد، افزودن قابلیت تشکر، همواره یکی از دغدغه‌های کاربران SMF بوده است.

در این مقاله به معرفی یک ویژگی SMF می‌پردازیم که تاکنون کمتر به آن توجه شده است. این ویژگی تا حدودی نیاز به بسته‌های افزودن دکمه تشکر را برطرف می‌کند.


سیستم امتیازدهی به کاربران یا همان Karma این قابلیت را داراست که دکمه‌هایی برای امتیازدهی به کاربران در مشخصات آنها ایجاد کند.

برای فعال کردن سیستم امتیازدهی کاربران (کارما) به این مسیر بروید: مدیریت SMF -> تنظیمات عمومی انجمن‌ها -> امتیازدهی به کاربران

با انتخاب گزینه: فعال و نمایش هر دو امتیاز مثبت و منفی، عملکرد این سیستم، امکان دادن امتیاز مثبت و منفی به کاربران مهیا خواهد شد.

اما اگر مایلید، تنها قابلیتی تحت عنوان "تشکر"، داشته باشید (همانند انجمن تخصصی الکترونیک ) تنظیمات را به این صورت اعمال نمایید:

سیستم امتیازدهی کاربران: فعال و نمایش همه امتیازها

عنوان: امتیاز:

عنوان امتیاز مثبت: [ تشکر ]

عنوان امتیاز منفی: این قسمت را خالی بگذارید. یعنی متن داخل آن را حذف نمایید.

تنظیمات را ذخیره کنید. اکنون در صفحات انجمن، زیر نام کاربران دکمه‌ای تحت عنوان [ تشکر ] وجود دارد که با کلیک کردن روی آن، یک امتیاز به امتیازات کاربر افزوده می‌شود.


سعید ‏۶ نوامبر ۲۰۰۹، ساعت ۱۰:۳۰ (UTC)


آدرس بحث در انجمن جوملا فارسی : افزودن قابلیت تشکر به SMF بدون نیاز به نصب بسته اضافی

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.


8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.