حل مشکل قفل شدن آیتم های جوملا   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو
[ویرایش]

در این مقاله قصد داریم یک نکته از بخش مدیریت جوملا ارائه کنیم. شاید در حین کار با سیستم مدیریت محتوای جوملا در قسمت‌های مدیریت مطالب، مدیریت ماژول‌ها، اقلام K2 و ... مشاهده کرده‌اید که تصویر یک قفل در کنار بعضی از آیتم‌ها قرار می‌گیرد و آن علامت قفل به این معنی است که دیگر امکان باز کردن و ویرایش آیتم قفل شده میسر نیست. راه حل این مشکل چیست و چرا این مشکل پدید می آید؟


Lock.png


این مشکل شایع در آن دسته از سایت‌ها که مدیریت مطالب و ماژول‌ها به عهده چند مدیر (administrator) است به وفور مشاهده می‌شود و به علت‌های زیر ممکن است این تصویر قفل در کنار آیتم‌ها نمایان گردد:

1- یک مدیر دیگر آیتمی را باز و ویرایش کرده اما آنرا نبسته است.

راه حل این است که یا همان مدیر یا مدیری با یک (یا چند) سطح دسترسی بالاتر مطلب مورد نظر را باز کند و آنرا ببندد. این حالت خوش خیم ترین وضعیت ممکن در هنگام قفل شدن یک آیتم است.

2- در بسیاری موارد هیچ یک از مدیران سایت حتی با بالاترین سطوح دسترسی امکان باز کردن آیتم قفل شده را ندارند. این حالت عموما زمانی رخ می‌دهد که یک مدیر آیتمی (چه در مدیریت مطالب، مدیریت منوها، مدیریت ماژول‌ها ...) را باز کرده و از قسمت مدیریت جوملا بدون بستن آیتم خارج شده است (LogOut کرده).

راه حل این است که از منوی سایت ← گزینه تعمیر سایتچک کلی را انتخاب کنید.


Solution.png


سپس در صفحه چک کلی کلیه موارد را انتخاب و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید. پس از بررسی براحتی می‌توانید به قسمت‌هایی که پیشتر قفل شده بودند بروید و آنها را ویرایش کنید. اما فراموش نکنید که پس از انجام تغییرات آنها را ذخیره کنید و ببندید.جمع آوری شده توسط :شهاب مطاع پور

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.