پیغام خطای jtablesession store failed DB function failed with error number 1062   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

مقدمه

اگر سایت جوملای شما ناگهان متوقف شده و پیغام خطای "jtablesession::store failed" را مشاهده کردید به شما پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله ادامه دهید. با انجام چند مرحله براحتی قادر خواهید بود این مشکل را برطرف کنید.


alt jtablesession


رفع خطا

برای تصحیح کردن این خطا باید در بانک اطلاعاتی جدول prefix_session را Repair کنیم.

نکته: قبل از انجام تغییرات در Database، لازم است که از آن یک پشتیبان تهیه کنید تا در صورت لزوم از آن استفاده نمایید.

اگر با نحوه repair کردن یک جدول در PHPMyAdmin آشنایی داشته باشید، براحتی می‌توانید این پیغام خطا را fix نمایید (با repair کردن جدول jos_session )، در صورتیکه با نحوه repair کردن یک table آشنا نیستید این مقاله را دنبال کنید.

ابتدا باید وارد PHPMyAdmin شوید و در هاست‌های CPanel می‌توانید بعد از ورود به هاست در قسمت Databases وارد PHPMyAdmin شوید.


alt PhpMyAdmin


بعد از اینکه برروی PHPMyAdmin کلیک کردید تمام بانک‌های اطلاعاتی ساخته شده را در قسمت چپ PHPMyAdmin مشاهده خواهید کرد. در Cpanel کلیه بانک‌های اطلاعاتی که ایجاد شده‌اند هم دارای یک prefix هستند (همانند Tableهای جوملا) به عنوان مثال اگر فرض کنیم که 2 تا بانک اطلاعاتی با نام‌های jml1 و jml2 داریم نام بانک‌های اطلاعاتی در CPanel وقتی آنهارا با PHPMyAdmin مرور می‌کنیم به این صورت خواهند بود:

Prefix_jml1 , prefix_jml2


alt Select Database on phpmyadmin


قسمتی که با دایره قرمز مشخص شده تمامی بانک‌های اطلاعاتی است که در هاست ساخته‌ایم، در این مرحله باید برروی نام Database مرتبط با جوملا کلیک کنیم.


alt select table on phpmyadmin


پس از انتخاب بانک اطلاعاتی مورد نظر جدول jos_session را انتخاب کنید و در کنار چک باکس کنار جدول تیک بزنید. سپس بر روی دکمه باز شویی که در انتهای صفحه قرار دارد و عنوان آن With Selected است کلیک کنید و از گزینه‌های موجود Repair table را انتخاب کنید تا جدول jos_session را repair کند و به این ترتیب شما قادر خواهید بود پیغام خطای DB function failed with error number 1062 را تصحیح کنید.


alt Repair Table and fix errorمنبع : http://www.youtukan.com/joomla/jtablesession-store-failed-db-function-failed-with-error-number-1062.html

جمع آوری و ترجمه: شهاب مطاع پور

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.