چك كلی   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
نسخهٔ تاریخ ‏۱۱ مهٔ ۲۰۱۱، ساعت ۰۶:۴۳ توسط Hamidy (بحث | مشارکت‌ها)

(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو

مفهوم

هنگامی كه یك مدیر در حال ویرایش یك فایل در مامبو/جوملا می‌باشد ؛ هیچ مدیر دیگری اجازه انجام تغییرات بر روی آن فایل را نخواهد داشت و مامبو/جوملا به صورت خودكار دسترسی دیگران را به این فایل قطع می‌كند. این یك امنیت برای مدیران می‌باشد تا تغییراتی كه یك مدیر اعمال می‌كند بدون اطلاع مدیر دیگر حذف نشود ؛ این موضوع باعث می‌شود كه مدیری كه قصد تغییرات در فایل مورد نظر را دارد به انتظار دیگری بماند تا شاید آن مدیر همان تغییرات مورد نظر را اعمال كند و نیازی به اعمال تغییرات از سوی وی نباشد. اما هنگامی این اجازه به دیگر مدیران داده خواهد شد كه مدیری كه در حال تغییرات می‌باشد از ابزار‌های "لغو" و یا "ذخیره" برای خروج از ویرایش استفاده كند و اگر مدیر مورد نظر بدون استفاده از این دو ابزار به كار خود پایان دهد سیستم همچنان آن فایل را قفل نگه می‌دارد و هیچ مدیر دیگری نمی‌تواند آن فایل را ویرایش كند. این اتفاق معمولاً توسط مدیران تازه‌كار رخ می‌دهد كه به مامبو/جوملا آشنا نیستند. از این صفحه "چك كلی" می‌توانید اشتباهی كه مدیر تازه‌كار انجام داده است را بررسی كنید و آن فایل قفل شده را دوباره آزاد كنید. در منوی مدیریت شما این امكان را دارید كه اینكار را به صورت خودكار قرار دهید و مامبو/جوملا بصورت خودكار تمامی فایل‌ها را چك می‌كند و اگر كاربری بدون هیچ فعالیتی فایلی را قفل كرده باشد آن قفل آزاد خواهد شد.

اخطار : اگر فكر می‌كنید مدیران شما كند هستند و یا برای درج مطالب زمان بسیاری صرف می‌كنند ، این سیستم خودكار را فعال نكنید. زیرا ممكن است فعالیت و ویرایش وی هدر برود.

8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.