آموزش:ایجاد محتوای جدید در مامبو   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
نسخهٔ تاریخ ‏۵ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۰۶:۱۰ توسط Hamidy (بحث | مشارکت‌ها)

(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخهٔ جدیدتر ← (تفاوت)
پرش به: ناوبری، جستجو

برای ایجاد محتوای جدید،ابتدا نوع محتوا را مشخص کنید و سپس متناسب با اینکه محتوای شما استاتیک است یا خیر؛ به بخش تمامی محتواها یا محتوای استاتیک بروید.این کار مطابق شکل 1 از دو طریق امکان پذیر است :

تصویر 1
(شکل 1)توجه: در صورت تمایل می‌توانید برای ارسال محتوای جدید، به بخش مربوطه مراجعه نمایید. (منوی بالا--> محتوا بر اساس بخش--> نام بخش مورد نظر--> آیتم ها)

پس از این مرحله ، برای ایجاد محتوای جدید، دکمه‌ی جدید را بزنید.(شکل 2 )

تصویر 2
(شکل 2)در این قسمت، آماده ایجاد مطلب جدید هستید.(شکل 3 ) این صفحه شامل دو ویرایشگر (editor) می‌باشد که ویرایشگر اول جهت نوشتن خلاصه مطلب است و ویرایشگر دوم جهت نوشتن متن اصلی (ادامه مطلب) می‌باشد.

تصویر 3

(برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید)
(شکل 3)توجه: در ایجاد محتوای جدید، نوشتن خلاصه مطلب الزامی و نگارش متن اصلی، اختیاری می‌باشد.

اکنون برای ایجاد محتوا، ابتدا نام و عنوان مستعار را بنویسید. ( عنوان مستعار ، نامی است که توسط کامپوننت‌های SEF و اسکریپت‌های ایجاد عنوان/متا داینامیک استفاده می‌شود و به عنوان نام مطلب در صفحات سایت، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.) همچنین بخش و مجموعه‌ی مورد نظر را انتخاب نمایید.(شکل 4 )

تصویر 4
(شکل 4)نکته: چنانچه شما قصد ایجاد محتوای استاتیک را داشته باشید و در مراحل اولیه، وارد بخش محتوای استاتیک شده باشید، گزینه‌های انتخاب بخش و مجموعه را در اختیار نخواهید داشت.

پس از انجام این مراحل، اکنون باید خلاصه‌ی مطلب را در ویرایشگر اول وارد کنید. خلاصه مطلب، قسمتی است که در نمایش بلاگ بخش و مجموعه‌ها و همچنین در صفحه‌ی اصلی ( در صورت اجازه انتشار مطلب در صفحه اصلی) دیده می‌شود. در ادیتور دوم، می‌توانید متن اصلی یا به عبارت دیگر ادامه‌ی مطلب را وارد نمایید. هنگامی که کاربر خلاصه‌ی مطلب را در سایت مشاهده می‌کند، می‌تواند در صورت وجود ادامه‌ی مطلب، با کیلک روی "ادامه مطلب" متن اصلی را مشاهده نماید.


8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.