آموزش: فعال کردن ذخیره تاریخچه مطالب   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو
[ویرایش]

همانگونه که قبلا در مقاله تاریخچه نسخه‌های مطلب در جوملا ذکر شد تغییرات چشمگیری در جوملا نسخه 3 و در بخش مدیریت صورت گرفت که از جمله آن امکان مشاهده تاریخچه نسخه‌های مطالب می‌باشد.

شما می‌توانید یک مطلب را ویرایش کرده و ذخیره نمایید و چنانچه به هر دلیل قصد استفاده از نسخه قبلی را داشته باشید از بخش نسخه‌ها این امکان وجود دارد تا آن را بازیابی نمایید.

در صورتیکه از نسخه‌های پایین تر جوملا استفاده کرده باشید و آن را به نسخه جوملا 3 بروز نموده باشید ممکن است دسترسی به این دکمه برای شما غیر فعال باشد که می‌بایست آنرا ابتدا فعال نمایید.

Enable versions-joomla-33-joomlafarsi-01.png


برای فعال نمودن ذخیره تاریخچه نسخه‌های مطالب باید وارد بخش گزینه‌های مدیریت مطالب شوید که به دو روش به این بخش دسترسی خواهید داشت.

  • از طریق تنظیمات کلیمطالب
  • ورود به مدیریت مطالب و کلیک بر روی دکمه انتخاب‌ها


Enable versions-joomla-33-joomlafarsi-02.png


سپس به برگه ویرایش قالب بروید و ذخیره تاریخچه را روی بلی تنظیم کرده و ذخیره نمایید.


Enable versions-joomla-33-joomlafarsi-03.png


می‌توانید تعداد نسخه‌هایی که ذخیره می‌شوند را نیز به دلخواه تغییر دهید. در صورتیکه مقابل عبارت حداکثر تعداد نسخه‌ها عدد صفر را قرار دهید، تمامی نسخه‌های ذخیره خواهند شد.


Enable versions-joomla-33-joomlafarsi-04.pngویرایش :

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.