حل مشکل هنگ کردن جوملا در فرآیند نصب   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

در آخرین مرحله نصب جوملا در لوکال هنگام ایجاد جداول پایگاه داده‌ها ممکن است وقفه‌ای طولانی تر از حد معمول رخ دهد و در اصطلاح فرآیند نصب جوملا هنگ کند. این اتفاق زمانی که بسته‌های quick_start را نصب می‌کنید یا اقدام به نصب داده‌های نمونه می‌کنید بسیار شایع تر است. برای حل این مشکل ادامه مقاله را دنبال کنید.


Installation.jpg


اگر از نرم افزار wamp استفاده می‌کنید به آدرس


wamp\www\your-joomla\installation\sql\mysql


اگر هم از نرم افزار xampp استفاده می‌کنید به آدرس


Xampp\htdocs\Your joomla folder\installation\sql\mysql


بروید your-joomla همان پوشه‌ای است که شما در آن پوشه سایت جوملا خود را نصب کردید.

سپس فایل joomla.sql را با یک code editor باز کنید. پس از اینکه فایل joomla.sql باز کردید باید عبارت ENGINE=InnoDB را جستجو کنید و آنرا با عبارت ENGINE=MyIsam جایگزین کنید. از گزینه replace all استفاده کنید.


Mysql.jpg


سپس فایل joomla.sql را save کنید و مجددا فرآیند نصب را اجرا کنید. خواهید دید که اینبار بدون بروز هیچ گونه وقفه‌ای جوملا براحتی نصب و داده‌های نمونه نیز بارگذاری می‌گردند.

نکته : اگر احیانا مشکل همچنان پاربرجا بود این بار فرآیند بالا را برای فایل sample_data.sql اجرا کرده و سپس نصب جوملا را پیگیری نمایید.
جمع آوری شده توسط :شهاب مطاع پور

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.