عدم ذخیره فایل تنظیمات کلی configuration.php   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

مقدمه

پس از ورود به محیط فایل پیکربندی (تنظیمات کلی) در بخش مدیریت و کلیک بر روی دکمه‌های "تایید" و یا "ذخیره " در نوار ابزار برای ذخیره حالت فعلی تنظیمات کلی، پیام خطای زیر ظاهر می‌شود.

یک خطا رخ داده است!

! قادر به باز کردن فایل configuration.php برای نوشتن نمی‌باشد.

و معمولا به همراه خطای زیر

JFTP : : نوشتن : پاسخ بد

نشان داده می‌شود.

نکته: نمایش این خطاها ممکن است بر اساس ترجمه تیم‌های مختلف، متفاوت و یا حتی بصورت انگلیسی باشد.

این خطاها زمانی رخ می‌دهد که شما حالت FTP را فعال کنید.

علت این خطا

تنظیمات اسکریپت بروز رسانی در جوملا! قادر به تغییر محتویات فایل "configuration.php" منعکس کننده هر گونه تغییر در تنظیمات کلی ( فایل پیکربندی) ساخته شده است.

  1. جوملا در حالت عادی قادر به نوشتن در فایل‌ها و یا قادر به ایجاد "قابل نوشن فایل" را ندارد.
  2. از آنجا که جوملا 1.5.x تلاش برای قابل نوشتن فایل "configuration.php" را قبل از ذخیره تنظیمات دارد، مورد دوم بیشتر باعث بروز این خطا می‌شود.

شایع ترین دلیل این است که فایل "configuration.php" تحت مالکیت به واسط کاربرهای مختلف منطقی به جای تلاش برای ایجاد تغییرات می‌کند.

اگر شما در حال تلاش برای تغییر تنظیمات کلی با فعال کردن FTP هستید بایستی ابتدا از طریق نام کاربری ftp خود وارد کردده باشید.

در حالت FTP غیر فعال آن بصورت یک پروسه هویت وب سرور خواهد بود(که اغلب به عنوان چیزی شبیه به "apache" یا "www-data" نام برده شده است).

(شما معمولا می‌توانید با ورود از طریق برنامه‌های ftp جزئیات مالکیت‌ها (ownership) را مشاهده کنید، همچنین شما می‌توانید از eXtplorer نیز استفاده کنید. مطالب ذیل را ببینید.)

متاسفانه، شما با تغییر به حالت مناسب برای به روز رسانی تنظیمات کلی به عنوان فعال و غیر فعال کردن از حالت FTP (و در نتیجه تلاش برای تغییر هویت منطقی تنظیمات) توسط داده‌های تنظیمات کلی که در آن فایل قرار گرفته تعیین می‌شود قفل خواهد شد.گردآورنده: محمد محسنی - تیم جوملا فارسی

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.