عدم مشاهده آیتم منوی update در قسمت مدیریت جوملا   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

از نسخه جوملا 2.5.4 به بعد هسته این سیستم مدیریت محتوا با یک کامپوننت بروز رسانی جدید بروز می‌شود به جای افزونه‌ها / مدیریت افزونه‌ها / بروزرسانی قابل استفاده است. اگر کامپوننت بروز کننده در آیتم‌های موارد نصب شده در مدیریت قابل رویت نیست می‌توانید این مشکل را از طریق انجام مرحله به مرحله این مقاله مرتفع کنید.

در مرحله اول باید دستور SQL زیر را اجرا کنید.

برای اجرا دستورات SQL باید ابتدا وارد phpmyadmin شوید و سپس پایگاه داده مورد نظرتان انتخاب کنید (همان پایگاه داده‌ای که جوملا در آن نصب شده است) سپس تب SQL را انتخاب کنید و دستورات SQL را قسمت Run SQL query وارد کنید و بعد برروی دکمه GO کلیک کنید.


<source lang="sql"> UPDATE #_menu SET component_id =

 (SELECT extension_id from #_extensions WHERE name = "com_joomlaupdate")

WHERE title = "com_joomlaupdate" </source>


اگر قادر به نصب یک کامپوننت بروز کننده و استفاده از تابع کشف ( Discover ) نسخه‌های جدید نباشید دستورات بالا یک رکورد را در پایگاه داده‌ها update می‌کند در واقع سعی در ترمیم آن آیتم منوی از دست رفته می‌کند. اگر آیتم بروزکننده جوملا در قسمت افزونه‌های نصب شده نمایش داده می‌شود اما از منو کامپوننت‌ها قابل رویت شدن نیست شما از جدول __menu# مقادیری را از دست داده‌اید بنابراین باید دستورات SQL زیر را اجرا کنید.


<source lang="sql"> INSERT INTO `#__menu` (`id`, `menutype`, `title`, `alias`, `note`, `path`, `link`, `type`, `published`,

`parent_id`, `level`, `component_id`, `ordering`, `checked_out`, `checked_out_time`, `browserNav`,
`access`, `img`, `template_style_id`, `params`, `lft`, `rgt`, `home`, `language`, `client_id`)

VALUES (22, 'menu', 'com_joomlaupdate', 'Joomla! Update', , 'Joomla! Update', 'index.php?option=com_joomlaupdate', 'component', 0, 1, 1, 28, 0, 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, 0, 'class:joomlaupdate', 0, , 41, 42, 0, '*', 1); </source>


هنگام اجرای دستورات بالا توجه داشته باشید که باید پیشوند مناسب برای menu__# را قرار دهید قطعا به جای #__ باید prefix_ را قرار دهید.

Prefix همان پیشوندی است که برای جداول پایگاه داده‌ها در هنگام نصب جوملا مشخص کردید. اگر پیشوند پایگاه داده تان را فراموش کرده‌اید می‌تواند از قسمت تنظیمات کلی/ تب سرور / تنظیمات پایگاه داده / پیشوند پایگاه داده پیشوند جداول پایگاه داده تان را مشاهده کنید.

نکته دیگری که بعد از تغییر menu__# هنگام اجرای دستورات بالا باید به آن توجه کنید شما باید مقادیر id , component_id , lft , rgt را در query بالا تغییر دهید. در مورد id , component_id باید عدد +1 را به مقادیر آخرین فیلدهای id و component_id در query اضافه کنید.

برای جوملا 2.5.6مقادیر lft , rgt همانند تصویر زیر است.


Backend menu.jpgمنبع : http://docs.joomla.org/Joomla_Update_Missing_in_from_Admin_Menu

جمع آوری و ترجمه توسط :شهاب مطاع پور - گروه آموزش - تیم جوملا فارسی

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.