قراردادن لوگو فلش در قالب های جوملا   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

یکی از پرسش‌های متداول در اکثر انجمن‌های پشتیبانی جوملا این است که چگونه از یک فایل flash یا swf به عنوان لوگو در وب سایت‌های جوملایی استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم نحوه قرار دادن یک فایل فلش در قالب پیش فرض جوملا را با هم بررسی کنیم.

به این منظور باید فایل فلش را در مدیریت رسانه‌های جوملا آپلود کنیم به عنوان مثال ما فایل myjoomlaflashlogo.swf را در پوشه images/flash بارگذاری می‌کنیم. فایل template.css را از داخل پوشه css قالب باز می‌کنیم و کد زیر را در آن کپی می‌کنیم.


<source lang="php" >

  1. ja-headerwrap {

background: #990000; color: #990000; line-height: normal; height: 200px; }

  1. ja-header {


position: relative; height: 200px; width: 600px; }

.ja-headermask { width: 602px; display: block; background: url(../images/header-mask.png) no-repeat top right; height: 200px; position: absolute; top: 0; right: -1px; }

  1. ja-header a {

color: #990000; }

h1.logo, h1.logo-text { margin: 0 0 0 5px; padding: 0; font-size: 180%; text-transform: uppercase; }

/* insert flash instead of image ../images/logo.png*/ h1.logo a { width: 610px; display: block; background: url(../images/flash/myjoomlaflashlogo.swf) no-repeat; height: 160px; position: relative; z-index: 100; }

</source>


بعد از کپی کردن کدهای بالا در فایل css لازم است فایل index.php قالب را باز کنیم و تغییرات زیر را در قسمتی از صفحه که تمایل داریم فایل فلش را در آن نمایش دهیم اعمال کنیم و فایل را ذخیره کنیم.


<source lang="php" > <?php $siteName = $tmpTools->sitename(); if ($tmpTools->getParam('logoType')=='image') { ?>

<object classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,0,0" width="600" height="200" align="left"> <param name="width" value="600" /><param name="height" value="200" /><param name="align" value="left" /> <param name="src" value="images/flash/myjoomlaflashlogo.swf" /> <embed type="application/x-shockwave-flash" width="600" height="200" align="left" src="images/flash/myjoomlaflashlogo.swf"> </embed></object>

<?php } else { $logoText = (trim($tmpTools->getParam('logoText'))==) ? $config->sitename : $tmpTools->getParam('logoText'); $sloganText = (trim($tmpTools->getParam('sloganText'))==) ? JText::_('SITE SLOGAN') : $tmpTools->getParam('sloganText'); ?>

</source>


کاملا واضح است در صورت لزوم می‌توانید اندازه طول و عرض را از کد بالا تغییر دهید، البته قبل از شروع این کارها لازم است از فایل‌های خود پشتیبان تهیه نمایید.


جمع آوری شده توسط :شهاب مطاع پور

Indent support.png
هر گونه سوال و یا مشکلی در این رابطه دارید، می‌توانید در انجمن تخصصی تیم جوملا فارسی جستجو کرده و در صورت عدم دریافت نتیجه مورد نظر، سوال جدیدی را مطرح کنید.
8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.