نصب مامبو 4.6.5 فارسی با cPanel 11   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

مقدمه

ابتدا آخرین نسخه مامبو فارسی تیم مامبولرن را از سایت مامبولرن دانلود کنید. سپس فایل فشرده مامبو را روی هاست آپلود نمایید.

روش نصب

برای شروع باید مامبو 4.6.5 فارسی را بر روی هاست خود آپلود کنید، برای این منظور وارد cPanel شوید و در صفحه اصلی بر روی گزینه Filemanager کلیک نمایید:


Install mambo to cPanel1.jpg


در پنجره ای که باز می‌شود در نوار ابزار بالا بر روی گزینه new folder کلیک نموده تا یک پنجره کوچک در وسط صفحه باز شود:


Install mambo to cPanel2.jpg


در پنجره باز شده نام پوشه را mambo بگذارید. سپس وارد پوشه mambo شده و در نوار ابزار بالا بر روی گزینه upload کلیک نمایید:


Install mambo to cPanel3.jpg


در صفحه باز شده فایل mambo_465_farsi.tar.gz را که از سایت مامبولرن دانلود کرده‌اید را انتخاب نموده تا آپلود شود:


Install mambo to cPanel4.jpg


پس از پایان آپلود بر روی back to کلیک نمایید تا به داخل پوشه mambo برگردید. سپس فایل‌های فشرده را انتخاب نموده و بر روی گزینه extract در نوار ابزار بالا کلیک نمایید تا یک پنجره در میان صفحه باز شود. در صفحه باز شده بر روی دکمه Extract files کلیک نمایید:


Install mambo to cPanel5.jpg


ساخت پايگاه داده

در این مرحله باید برای مامبو یک پایگاه داده ایجاد نمایید. به این منظور وارد کنترل پنل هاست (cPanel) شده و بر روی MySQL Databases کلیک نمایید.


Install mambo to cPanel6.jpg


بعد از کلیک بر روی این گزینه صفحه مدیریت پایگاه داده‌ها نمایش داده می‌شود و از قسمت Create New Database نام پایگاه داده خود را وارد نمایید:


Install mambo to cPanel7.jpg


بعد از ساخت پایگاه داده از قسمت MySQL Users یک کاربر جدید ایجاد نمایید:


Install mambo to cPanel8.jpg


سپس در قسمت Add User To Database به کاربر اجازه می‌دهید تا به پایگاه داده دسترسی داشته باشد:


Install mambo to cPanel9.jpg


با زدن دکمه Add صفحه‌ای مانند تصویر زیر باز خواهد شد:


Install mambo to cPanel10.jpg


در این صفحه باید تمام گزینه‌ها را انتخاب نمایید به این منظور بر روی ALL PRIVILEGES کلیک و سپس بر روی دکمه Make Changes کلیک نمایید. اکنون شما باید در قسمت Current Databases صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مشاهده نمایید تا کاربر و پایگاه داده هر دو به درستی ایجاد و کاربر به پایگاه داده متصل شده باشد.


Install mambo to cPanel11.jpg


نصب مامبو

برای اینکه نصب مامبو آسان باشد، مامبو یک نصب کننده تحت وب آماده کرده است تا شما نیازی به پیکربندی مامبو به صورت دستی نداشته باشید.

برای شروع نصب شما باید مسیری را که فایل‌های مامبو در آن استخراج شده‌اند را وارد نمایید که احتمالا آدرس آن به صورت http://www.yourdomain.com/mambo می‌باشد.

بعد از وارد کردن آدرس مامبو در مرورگر صفحه‌ای مانند تصویر زیر را که اولین مرحله نصب مامبو می‌باشد را مشاهده خواهید نمود:


Install mambo to directadmin10.jpg


در این مرحله اطلاعاتی براساس phpinfo که ضروری می‌باشند به شما نمایش داده می‌شود که باید همگی سبز رنگ باشند اگر یکی از این موارد قرمز باشد ممکن است در کارکرد مامبو مشکلاتی بوجود مي‌آید.

پس از برطرف کردن مشکلات، با انتخاب گزینه Persian UTF-8 زبان فارسی که مخصوص ایران می‌باشد را انتخاب نموده و بر روی دکمه بعد کلیک نمایید.

در مرحله اجازه نامه ، مجوز استفاده از مامبو نمایش داده می‌شود:


Install mambo to directadmin11.jpg


مجوز استفاده از مامبو ، مجوز GNU GPL v2 می‌باشد که مامبو براساس آن منتشر شده است. بهتر است که این مجوز را مطالعه نمایید و سپس بر روی دکمه بعد کلیک نمایید.

در مرحله 1 ، مامبو باید با پایگاه داده ایجاد شده ارتباط برقرار نماید. بدین منظور شما باید اطلاعات مربوط به پایگاه داده را وارد نمایید:


Install mambo to directadmin12.jpg


با انتخاب گزینه تهیه پشتیبان از جداول موجود، از اطلاعات موجود در پایگاه داده شما یک پشتیبان تهیه می‌شود. با انتخاب گزینه نصب اطلاعات نمونه، اطلاعات نمونه بر روی سایت شما نصب خواهد شد، این اطلاعات نمونه به شما کمک می کند تا بهتر با ساختار مامبو آشنا شوید و پس از درک ساختار می‌توانید تمامی اطلاعات را به سادگی حذف نمایید.

بعد از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید تا به مرحله بعد بروید.


Install mambo to directadmin13.jpg


در مرحله 2 شما باید نام سایت خود را وارد نمایید و با زدن دکمه بعد، به مرحله بعد بروید.


Install mambo to directadmin14.jpg


در مرحله 3 شما باید پست الکترونیکی مدیر و کلمه عبور را انتخاب نموده و با زدن دکمه ادامه بعد به مرحله بعد بروید.


Install mambo to directadmin15.jpg


تبریک می‌گوییم شما موفق شدید که مامبو را با موفقیت نصب نمایید. قبل از استفاده از مامبو شما باید پوشه installation را در مامبو حذف نمایید. پس از حذف پوشه installation شما می‌توانید با وارد کردن عبارت administrator در انتهای آدرس وب سایت خود بخش مدیریت را مشاهده نمایید:


Install mambo to directadmin16.jpg


نام کاربری admin و رمزعبوری را که در مرحله 3 انتخاب نموده‌اید را وارد نموده و سپس بر روی دکمه ورود کلیک نمایید.

پس از ورود شما باید صفحه‌ای مانند تصویر زیر را مشاهده نمایید.


Install mambo to directadmin17.jpg


8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.