اطلاعات سيستم   

از دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی
پرش به: ناوبری، جستجو

مفهوم

در قسمت از مامبو تمامی اطلاعات سیستم را در سه كلید كنترلی (TAB) مشاهده می‌كنید و از سیستم خود اطلاعات كلی را به دست می‌آورید.


اطلاعات سیستم : این قسمت بلند ، یك اطلاعات كلی از سرور و نسخه تمامی بسته‌های نصب شده بر روی سرور شما را نمایش می‌دهد. در اینجا می‌توانید اطلاعات و نسخه PHP build را ببینید و همچنین نسخه MySQL Database و نسخه مامبوی نصب شده و تمامی تنظیمات مامبو بر روی سرورتان را مطالعه كنید. شما هیچ تغییری در اینجا نمی‌توانید اعمال كنید ولی تمامی فایل تنظیمات را مشاهده خواهید كرد و اگر مشكلی را پیدا كردید به قسمت مربوطه مراجعه كنید و آن‌را برطرف كنید.


اطلاعات PHP : پی‌اچ‌پی(PHP) نوع برنامه‌نویسی است كه مامبو بر طبق آن نوشته شده است و بر روی سرور معنی می‌شود. این زبان برنامه نویسی بر روی سرور شما نصب شده است و بنابراین تمامی فعالیت‌های مامبو بر روی سرور توسط این برنامه انجام می‌شود. تمامی اطلاعاتی كه نسخه مورد استفاده شما دارد در این صفحه نمایان می‌شود.


دسترسی‌ها (Permissions) : تمامی دسترسی‌های مامبو به پوشه‌ها را در اینجا مشاهده كنید. تمامی پوشه‌ها باید قابل ویرایش باشند تا از مامبو به‌راحتی استفاده كنید. در صورتی كه برخی از آن‌ها غیر‌قابل ویرایش باشند و در صورت لزوم مامبو نتواند به آنها دسترسی داشته باشد باید برای تغییر دسترسی آن‌ها از طریق FTP Manager هاست خود و یا مدیر سرورتان اقدام نمایید. توجه : برای امنیت بیشتر در مامبو بهتر است مقاله راه‌های افزایش امنیت مامبو را مطالعه فرمایید.


توجه: متن فوق ترجمه راهنمای مدیریت مامبو می‌باشد.


8.pngاستفاده از مطالب دانشنامه جوملا فارسی - مامبو فارسی با ذکر منبع ( دانشنامه جوملا فارسی ) و لینک مستقیم به http://docs.joomlafarsi.com بلامانع است.